Rehabilitacja zwierząt - Wrocław - VitaVet
vitavet - element strony

Zoopsychologia


KONSULTACJA BEHAWIORALNA
Polega na obserwacji niepożądanego zachowania, które pojawiło się u naszego pupila, przez doświadczonego behawiorystę oraz modelowanie go, poprzez dobranie indywidualnego programu działania, dopasowanego do szczególnych potrzeb każdego czworonoga i uwzględniającego możliwości rodziny, w której się znalazł.

Konsultacja behawioralna, to nie tylko zgłaszane problemy, ale również warsztaty edukacyjne i poradnictwo, które mają zapobiegać występowaniu wszelkich zachowań niepożądanych, a także sprawić, że będziemy lepiej rozumieć świat widziany oczami zwierzaka.


WARSZTATY EDUKACYJNE

- dla dzieci i młodzieży,
- dla opiekunów zwierząt,

Specjalny program, który ma na celu pogłębienie wiedzy o naszych psach i kotach, a także pomóc nam w zrozumieniu ich języka ( m.in. oznaki stresu, sygnały uspokajające, grożące, kiedy nie podchodzić do psa, po czym poznać, że nasz kot, ten wyrachowany indywidualista, nas kocha?). Znajomość mowy ciała naszych psów nie tylko podniesie nasze poczucie bezpieczeństwa, ale pogłębi i wzmocni więź z naszym podopiecznym, pozwoli nam szybciej rozpoznawać sytuacje niebezpieczne i im zapobiegać.
Ważnym elementem jest dla nas bezpieczeństwo dzieci, dlatego oferujemy warsztaty z zachowań bezpiecznych przy psie oraz obchodzenia się z nim. Bardzo zależy nam również na uwrażliwieniu dzieci na potrzeby zwierząt, ich sposób pojmowania świata i nauczenie ich poprawnego, i empatycznego obchodzenia się ze zwierzętami. Warsztaty owocują zyskaniem dodatkowych umiejętności społecznych i przekładają się nie tylko na zwierzęta, ale także na ludzi.

 
PREWENCJA I PORADNICTWO
Czyli wszelkie możliwe formy zapobiegania nie tylko pojawienia się zaburzeń zachowania, ale także uniknięcia zbędnego stresu szkodzącego nam i naszemu pupilowi. Jesteśmy w stanie udzielić niezbędnych informacji w zakresie:

- adaptacji w nowym środowisku- czyli jak się przeprowadzić, żeby wszyscy byli szczęśliwi,
- transportu zwierząt- żeby nie tylko było bezpiecznie, ale i przyjemnie,
- wprowadzenia nowego zwierzęcia do rodziny- czy nasz koci „jedynak” zniesie rodzeństwo? Jak wprowadzić psa do domu, w którym jest już kot?
- łagodzenie bólu po stracie przyjaciela- jak najłagodniej przejść przez okres żałoby,
- przygotowania pupila na pojawienie się dziecka- żeby nie traktował go jako rywala, a jako pełnoprawnego członka rodziny,
- konsultacji dietetyczna- między innymi zapobieganie I zwalczanie otyłości,
- pomoc przy wyborze psa/kota- czy lepiej wybrać zwierzę z hodowli czy ze schroniska, po czym poznać dobrego hodowcę, jaką rasę wybrać, ocena charakteru- czy ten pies jest dla nas,
- karać czy nie karać?- sposoby na pokazanie, że coś nam się nie podoba, bez krzyku i przemocy


OFERTA TYLKO DLA KOTÓW:
– kocie przedszkole- czyli zamiana nieśmiałego kociaka w tygrysa, oswajanie w nowych sytuacjach, socjalizacja,
– kurs szkolenia kota- udowodnimy, że koty potrafią robić sztuczki (chociaż wciąż nie jesteśmy pewni, kto kogo szkoli...)
– kurs zabawy w agility- podjęcie wyzwania związanego z torem przeszkód


TERAPIA ZABURZEŃ ZACHOWANIA W ZAKRESIE:
- ocena stylu życia i bilans kociej aktywności
- zaburzenia lękowe - co można zrobić z kocim nerwusem
- agresja- w stosunku do domowników, innych zwierząt
- frustracja
- zaburzenia adaptacyjne- gdy kot nie wie gdzie jego miejsce i nie potrafi się odnaleźć w sytuacji
- stymulacja umysłowa- aby kot nie narzekał na nudę
- stereotypie ruchowe (nawykowe powtarzanie czynności)- np. chodzenie w kółko
- znaczenie moczem/kałem
- brudzenie w domu
- trening czystości
- nauka chodzenia na smyczy


OFERTA TYLKO DLA PSÓW
- psie przedszkole ( socjalizacja szczeniąt, nauka komend, przyzwyczajanie do wszelkich dźwięków: burza, fajerwerki, odgłos silnika, przyzwyczajanie do ludzi, miejsc, transportu, czynności pielęgnacyjnych oraz innych rzeczy, które są przyczyną późniejszych zaburzeń zachowania)
- agility ( wspaniała okazja do treningu ciała i umysłu dla psa oraz jego opiekuna)
- trening podstaw posłuszeństwa ( nauka podstawowych komend i kilku sztuczek)
- opieka dzienna ( dla tych z Państwa, którzy nie mogą zostawić swojego psa w domu z różnych przyczyn. Pies będzie miał zapewnioną uwagę, trening i socjalizację z innymi zwierzętami)


TERAPIA ZABURZEŃ ZACHOWANIA W ZAKRESIE:
- agresja
- zaburzenia lękowe
- zaburzenia adaptacyjne
- ciągnięcie na smyczy
- ogólny brak posłuszeństwa
- trening czystości
- stereotypie ruchowe (nawykowe powtarzanie czynności)
- choroba lokomocyjna

Stosujemy tylko pozytywne metody szkoleniowe. Nie używamy żadnych bodźców awersyjnych (krzyku, przemocy, kolczatek, łańcuszków zaciskowych, szarpania smyczą, etc.).


Copyright by VitaVet - 2012 System zarządzania treścią gCMS - Projekt i wykonanie: g-creations logo